Tammekese keraamika

Tammekese keraamika nimi on seotud minu enda perekonnanimega Eichen, mille tähendus saksakeeles on tammeke. Tamm on minu lemmikpuu – juured sügaval maa sees ja oksad kõrgel taevas. Savi on kindlasti seotud juurtega ning tugevalt maa sees olemisega – saame ammutada sealt jõudu ja energiat, et oksad saaksid muretult tuulekäes heljuda.

Keraamika tooted on valmistatud meie kohalikust punakaspruunist Häädemeeste savist ja Saksa valgest kõrgkuumuse savist. Nii nagu iga inimene on oma olemuselt erinev, on ka erinevatel savidel oma värv, lõhn ja soojus. Mulle meeldibki see, et saan pakkuda erineva struktuuri, värvi, kuju ja energiaga tooteid. Klient saab ise tunnetada ja valida endale just sellise eseme, mis teda kõnetab. Savi on elu ja mõtteviisi sümbol, mis on täpselt selliseks voolitav nagu me seda ise tahame..

Katrin Allikas Tuulele

Tuulele ehted on inspireeritud suvest, kergusest, tuulest, õhulisusest ja kordumatusest.

Loominguga tegelen hobi korras ja lemmikmaterjalideks on saanud hõbe, hõbesavi, betoon, siid, nahk.

Puust

“PUUST tooted on valmistatud suure kire ja armastusega puidu, kui naturaalse ja elava materjali vastu. Toodete valmistamisel kasutan peamiselt Eestis kasvanud väärispuitu. Materjal pärineb peamiselt arboristidelt, vanadest taludest ja kolmandatelt isikutelt kes soovivad materjali mõistlikumat kasutamist. Vanad viljapuud ja ilupuud. Tammed ja saared, jalakad ning künnapuud. Valikust leiab lõikelaudu, serveerimisaluseid, tulepulkasid, noamagneteid ja kõrvapungasid.”

Kaili Viljak Keraamika

Kaili Viljak on sündinud Viljandi maakonnas, Sinialliku külas ümbritsetud metsadest, aasadest, jõgedest ja järvedest.

Oma tee Kablisse leidis Kaili kaheksa aastat tagasi, kohtudes oma elukaaslasega, tänu kellele keraamika pisik alguse ka sai.

Kaili on ametilt Häädemeeste lasteaia õpetaja, kuid vabal ajal tegeleb veel rahvatantsu ja fotograafiaga, meeldib käia matkamas ja rattaga sõitmas.

Oma keraamikatöödes kombineerib ta erinevad aastaajad ja maailmaseiklused tarbeesemetesse.

“Iga lill salamisi ootab, et keegi tema ilu märkaks – minu rõõm on seda hetke jäädvustada ning edasi anda.” -Kaili Viljak

Pireti Keraamika

Ei oska enam täpselt öelda – kas keraamika leidis mind või mina teda. Kuid praeguseks on saanud sellest minu jaoks oluline tegevus. Kasutan erinevaid savi liike – musta, tumepruuni, klassikalist valget. Lemmikuteks on Läti tumepruun ja meie Häädemeeste kohalik savi.

Saviga tegelemine on nagu meditatsioon. Savi vormides on tunda tema ürgne jõud ja imeline vägi, ma ei tea kas sellest, kuid iga eseme kasvamisega tekib ja hakkab kerima oma lugu…

Miks on metsavanadel erinevat värvi mütsid..

Kuidas huuled said vaasile….

Millised Häädemeeste naised ja mehed meil on..

Härmalõngad metsas…

Kuuri Disain

Kuuri Disain pakub täpselt kõike seda, mis paneb Janeti hinge helisema. Ta on õhinapõhine nokitseja, kes valmistab kõike suure kire ja armastusega. Tema looming on saanud alguse oma enda vajadustest. Küünlad, mis põleks puhtalt ja mille aroom ei oleks liialt tugev. Mis oleks valmistatud võimalikult naturaalsetest materialidest. Unistab ta sellest, et saaks luua küünla anuma taastäitmise süsteemi.

Küünlad on valmistatud 100% naturaalsest vahast, kvaliteetsete aroomiõlidega ja on lihtsa disainiga. Kuuri Disain küünlad on läbinud pika teekonna, et need saaksid täpselt sellised, nagu need täna on. Algusest peale on Janet pidanud väga oluliseks puhast põlemist. Klaas põleb vahast puhtaks ja küünlad ei tahma põledes.

Küünalde kõrval leiab valikust ka naturaalsest vahast aroomi- või eeterlike õlidega aroomikuubikuid. Kes ise soovib küünlaid valmistada, saab seda teha Janeti sojavaha töötubades.

Taaskasutuse usk on Janeti viinud ka hoolikalt valitud mööbli redisainini. Ühest täiesti tavalisest männipuidust kapist võib saada sinu kodu pärl. Kuuri Disaini toodete valik täieneb vaikselt. Nagu öeldud, täpselt vastavalt vajadusele.

Kadri Rätsep

Kadrit on köitnud käsitöö lapsest saati.  Ta on teinud palju erinevat käsitööd – kudunud, heegeldanud, albumeid köitnud karpe meisterdanud, kangastelgedel vaipu kudunud, keraamikat voolinud ja rahvariide vööd kudunud. Viimane osutuski kõige põnevamaks ja talle väga meeldib „vana“ hõngu alles hoida.

Et ka tänapäeva noored teaks kuidas rahvariided „sünnivad“. Tal on idee pakkuda Häädemeeste mustritega rahvariidevöösid, käevõrusid, raamatuhoidjaid ja palju muud põnevat. Midagi jääb esialgu ka üllatuseks.

Ieva Arnava Keraamika

Läti ja Eesti savist armastusega valmistatud must keraamika. Ieva käsitööna valminud keraamika Nigula soo serval loodud keraamikakojas põletatakse spetsiaalses puuküttega ahjus, kus tuli loob keraamikale erilised ja ainulaadsed mustrid ja värvi. “Iivi rabaahi “- “Purva iivas ceplis” on minu töökoja nimi eesti ja läti keeles Armastusega, Ieva

  • +371 2567 6113

  • ieva.arnava@gmail.com

Anu Ericson

Anu on käsitööga tegelenud nii kaua kui mäletab. Kes on tema loominguga tuttav, see tunneb juba kaugelt tema vilditud kindad, mütsid, sussid ära. Valikus on nii ajatud disainid kui ka pöörasena tunduvad ideed. 

Anu käsitööd on olnud võimalik soetada iga-aastasel Mardi laadal, KUMU poest ja Eesti Käsitöö Majast.

  • +372 522 7112

Wood Flower

Kas tõesti puidust? Puidust jah. Tulge vaadake, ostke. Laia värvivalikuga, stiilsed aksessuaarid. Wood Floweri tootevalikust leiab ka omapäraseid sisustustooteid – liuad, lõikelauad, serveerimisalused. Valmistatakse ka eritellimusi vastavalt kliendi soovile ja mõttelennule.

Marika Luik

Marika on üks nendest käsitöölistest, kelle varraste all valmivad mängleva kergusega kõik, mida jahedamaks päevaks vaja. Terve pere leiab endale värvilised villased sokid. Käed hoiavad soojas rahvusmustritega kirikindad. Salli ja mütsi leiavad pisikesed ja pikemad. Ning võid ette kujutada kui mõnus on end sumedal sügisõhtul või talvehommikul kootud pleedi sisse kerra tõmmata ja teed või kohvi nautida. Sa tahaksid seda pleedi juba?

Aiand Aiast Aeda

Sinu, kui Aiakunstniku, kätes on maalida imelised looduse loomingud halli argipäeva just nende värvidega, milles on päikesesoojust, paitavat valgust, sekka kärtsumaid toone, luues nii oma kodu südame ümbere kosutavat ilu!

„Aiast Aeda” rikastab Sinu koduaeda kevad- ja suvelillede, põõsaste, püsikute ja jõulupuudega varakevadest kuni detsembrini. Aiatoimetustega alustame veebruarist, mil mulda saavad esimesed kevad- ja suvelillede seemned ning ning aasta aias lõpetame Eesti sirgunud jõulukuuskede müügiga detsembris.

Igasse kuusse jagub põnevaid ning kauneid õitseijaid! Kohtume aias, Häädemeeste südames, kus üheskoos loome ilu igasse hetke!