Häädemeeste Hää

Häädemeeste Hää sai alguse 2020. aastal. Kaubamärk koondab Häädemeeste piirkonnas toimetavaid suvesündmuste korraldajaid, käsitöölisi ja kohaliku toidu tootjaid, et tuua piirkonna külalisele ning kohalikeni kõik see hää, mida siinsel paigal ja inimestel on pakkuda. Häädemeeste Hää eestvedajateks on Häädemeeste Hää Kultuur MTÜ ja Kabli Festival MTÜ.

Häädemeeste Hää suvesündmuste sari

Sündmustesarja eesmärk on tutvustada Häädemeeste valla põnevaid ja avastamata paiku, meie inimesi ning nende tegemisi, tuua huvilisteni ehedat külaelu, siinset loodust, ajalugu, kultuuripärandit. Lisaks traditsioonilistele kontsertidele on programmis etendused, kinoseansid, ekskursioonid ja matkad, õhtusöögid, külasid tutvustavad hoovide päevad jpm.

Häädemeeste Hää kohalik käsitöö & toit

Häädemeeste Hää kaubamärgi alla liitunud käsitöö & toidu tootjad leiad siit.

Hooajaliselt, jõuludel ja suvel, või ettetellimisel on avatud kohalike tootjate pood Häädemeeste südames, Martalas. Täpsem info siit!


Kabli Festival MTÜ

MTÜ Kabli Festival on Häädemeeste Hää kaubamärgi ellukutsuja. Uuele algatusele puhusid elu sisse Kabli Päikeseloojangu festivali endine tuumik, kes ostustas 2019. aastal festivali korraldamisest loobuda ning algatada täiesti uus ettevõtmine Häädemeeste Hää nime all.

MTÜ Kabli Festival sai alguse 2010. aastal. Eestvedajate eesmärgiks oli Kabli Päikeseloojangu festivali mütsi alla koondada kohalikud sündmuste korraldajad, et tekiks sisukas ja põnev kultuuriprogramm nii suvitajatele kui ka kohalikele. Kaudsemaks sihiks oli Häädemeeste piirkonna maine parandamine puhkuse- ja kodukohana.

Piirkondliku koostöö ja kultuuri eestvedamise eest on MTÜ pälvinud tosina tegutsemisaasta jooksul mitmeid tunnustusi nii üle-eestilisel, maakondlikul kui ka valla tasandil.

Häädemeeste Hää Kultuur MTÜ

MTÜ Häädemeeste Hää kultuur on ühendus, mille eesmärk on pakkuda kogukonnale ning külalistele meeldejäävaid kultuurielamusi. MTÜ loodi 2013.aastal aktiivsete noorte poolt, kes soovisid elavdada kohalikku kultuurielu, sealhulgas noorte huvitegevust uute ideede, mõtete ja tegevustega.

Aastate jooksul on liikmeskonda tulnud uusi usinaid tegijaid. MTÜ liikmeskond hõlmab kõiki, kellel on Häädemeeste valla piirkond koduks (alaliseks või sessoonseks) ning kes on huvitatud kohaliku kultuurielu edendamisest..

Organisatsioon on olnud alates 2013 aastast traditsioonilise Põhja-Liivimaa Festivali peakorraldajaks ning aasta aastalt on lisandunud erinevaid sündmusi, millega publikut on üllatatud. Liikmed on veendumusel, kultuurisündmused soodustavad uute ideede teket. Seda enam tuleb keskenduda sündmuste korraldamisel kvaliteedile. MTÜ-l ei ole oluline suur liikmeskond, igaks sündmuseks kaasatakse vastav sihtgrupp. Ka tulevikus soovime korraldada kvaliteetseid kultuurisündmusi ning kohalike loomingut kogu Eestile tutvustada.