TERVE HÄÄDEMEESTE [3.veebruar – 13.mai]

Sel poolaastal toob MTÜ Häädemeeste Hää kultuur teieni omamoodi sündmuste kava. Selle programmi fookuses on 𝐢𝐬𝐞𝐞𝐧𝐝𝐚 hoidmine. Oleme külla kutsunud ägedaid inimesi, kes tegelevad heade asjadega. Loengutes ja praktilistes töötubades räägime liikumisest, toitumisest ja vaimsest tervisest.

Loe lähemalt, mis toimuma hakkab. 👇

𝟎𝟑.𝟎𝟐 𝐕𝐞𝐬𝐭𝐥𝐮𝐬 𝐋𝐢𝐢𝐬 𝐕𝐞𝐥𝐬𝐤𝐞𝐫𝐢𝐠𝐚

𝘏ää𝘥𝘦𝘮𝘦𝘦𝘴𝘵𝘦 𝘒𝘦𝘴𝘬𝘬𝘰𝘰𝘭. 𝘛𝘢𝘴𝘶𝘵𝘢!
Spordientusiast ja kirjanik Liis Velsker vestleb noortega oma kogemusest. Nii vaimsest kui füüsilisest tervisest, sõltuvusest, koolikiusamisest ja teekonnast enesearmastuseni.
Liisi tegemistega saab tutvuda Instagramis: @liisvelsker
𝟏𝟑.𝟎𝟐 𝐋𝐢𝐢𝐤𝐮𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐯𝐚𝐧𝐞𝐦𝐚𝐬 𝐞𝐚𝐬
𝘏ää𝘥𝘦𝘮𝘦𝘦𝘴𝘵𝘦 𝘚𝘦𝘭𝘵𝘴𝘪𝘮𝘢𝘫𝘢, 𝘬𝘦𝘭𝘭 15. 𝘛𝘢𝘴𝘶𝘵𝘢!
Füsioterapeut Andra Muhu koolitusel selgitatakse vananemisega seotud füsioloogilisi muutuseid ning kehalise aktiivsuse tähtsust. Koolitus sisaldab praktilist osa, mille käigus tehakse läbi lihtne jõutreeningu kava, mis koosneb harjutustest kõikidele suurematele lihasgruppidele. Kava koosneb erineva raskusastmega harjutustest, vajadusel leitakse osalejatele sobiv variatsioon. Eelnev kehalise võimekuse tase ei ole koolitusel osaledes oluline.
𝟏𝟕.𝟎𝟐 𝐊𝐞𝐡𝐚𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐤𝐭𝐢𝐢𝐯𝐬𝐮𝐬, 𝐯𝐚𝐥𝐮 𝐣𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐨𝐭𝐮𝐝 𝐦üü𝐝𝐢𝐝
𝘏ää𝘥𝘦𝘮𝘦𝘦𝘴𝘵𝘦 𝘚𝘦𝘭𝘵𝘴𝘪𝘮𝘢𝘫𝘢, 𝘬𝘦𝘭𝘭 18. 𝘛𝘢𝘴𝘶𝘵𝘢!
Füsioterapeut Andra Muhu loeng annab ülevaate kehalise aktiivsuse soovitustest, tähtsusest ja võimalustest. Samuti valu olemusest, akuutsest ja kroonilisest valust, seda mõjutavatest teguritest ning valuga toimetulekust. Loeng on mõeldud kõikidele, kes soovivad laiendada enda teadmisi kehalise aktiivsuse ja valuga seotud teemadel ning teada saada müütidest, mis nendega kaasas käivad.
𝟏𝟐.𝟎𝟑 𝐓𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐭𝐨𝐨𝐝𝐞𝐭𝐞 𝐥𝐚𝐚𝐭
𝘏ää𝘥𝘦𝘮𝘦𝘦𝘴𝘵𝘦 𝘚𝘦𝘭𝘵𝘴𝘪𝘮𝘢𝘫𝘢, 𝘬𝘦𝘭𝘭 12. 𝘒𝘢𝘶𝘱𝘭𝘦𝘫𝘢𝘵𝘦𝘭𝘦 𝘬𝘰𝘩𝘢𝘵𝘢𝘴𝘶 €5. 𝘒ü𝘭𝘢𝘭𝘪𝘴𝘵𝘦𝘭𝘦 𝘵𝘢𝘴𝘶𝘵𝘢!
Sellele kevadlaadale ootame kauplema kõiki, kelle toode või teenus on tervist ja tervislikku eluviisi toetav. Avatud on kohvik ning toimuvad töötoad.
Kauplemiseks on vajalik eelnev registreerimine aadressil: https://forms.gle/CBz78kxJHoRX4rCZ6
𝟏𝟐.𝟎𝟑 𝐓𝐞𝐫𝐯𝐞𝐭𝐞 𝐡𝐚𝐦𝐦𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐭öö𝐭𝐮𝐛𝐚
𝘏ää𝘥𝘦𝘮𝘦𝘦𝘴𝘵𝘦 𝘚𝘦𝘭𝘵𝘴𝘪𝘮𝘢𝘫𝘢, 𝘬𝘦𝘭𝘭 12. 𝘛𝘢𝘴𝘶𝘵𝘢!
Põnev ja teadust täis töötuba lastele, kus lapsed saavad osaleda eksperimentides, ise katseid läbi viia ning vaadata, mis meie hambaid kahjustada või tugevdada võivad. Töötoa lõpus valmistavad lapsed ka koos degusteerimiseks midagi maitsvat. Töötuba on sobiv 6-14 aastastele lastele. Pisimad põnnid peaksid osalema koos vanemaga. Töötoa kestvus umbes 1,5h.
Kohtade arv on piiratud ja vajalik on eelnev registreerimine aadressil: https://forms.gle/CBz78kxJHoRX4rCZ6
𝟏𝟐.𝟎𝟑 „𝐌𝐚𝐠𝐮𝐬 𝐦𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐧𝐬𝐭“ 𝐭öö𝐭𝐮𝐛𝐚 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞
𝘏ää𝘥𝘦𝘮𝘦𝘦𝘴𝘵𝘦 𝘚𝘦𝘭𝘵𝘴𝘪𝘮𝘢𝘫𝘢, 𝘬𝘦𝘭𝘭 14. 𝘛𝘢𝘴𝘶𝘵𝘢!
Rahvatervise Akadeemia koolitaja ja laste toitumise nõustaja Tuuli Taimur viib läbi eksperimente ja katseid täis kokkamise töötoa. Saadakse huvitavaid teadmisi suhkru, maiustuste ning jookide kohta. Lapsed saavad lüüa kaasa eksperimentide läbiviimisel ning valmistada koos midagi eriti maitsvat. Töötoa lõpuks laps teab ja on kogenud, kuidas karastusjoogid ja liigne magus võivad tervisele mõjuda ning kuidas leida magusale mõnusaid alternatiive. Lisaks õpib laps töötoas triki, millega teisi üllatada! Töötuba on sobiv 6-14 aastastele lastele. Pisimad põnnid peaksid osalema koos vanemaga. Töötoa kestvus umbes 1,5h.
Kohtade arv on piiratud ja vajalik on eelnev registreerimine aadressil: https://forms.gle/CBz78kxJHoRX4rCZ6

𝟏𝟔.𝟎𝟒 „𝐌𝐞𝐭𝐬𝐚𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐝“

𝘒𝘶𝘴𝘢𝘨𝘪𝘭 𝘭𝘰𝘰𝘥𝘶𝘴𝘦𝘴. 𝘒𝘰𝘨𝘶𝘯𝘦𝘮𝘪𝘴𝘦 𝘬𝘰𝘩𝘵 𝘫𝘢 𝘢𝘦𝘨 𝘵ä𝘱𝘴𝘶𝘴𝘵𝘶𝘣. 𝘖𝘴𝘢𝘭𝘶𝘴𝘱𝘢𝘯𝘶𝘴 €20.
2022. aastal valiti „Metsapoole maitsed“ õigustatult aasta kokaraamatuks. Sel kevadel on võimalus koos Hele-Mai Alamaa ja Maret Allikaga minna korilustiirule Häädemeestele. Koos avastatakse milliseid metsikuid taimi kevadel leida on ning kuidas neid toidus kasutada. Valmistatakse lõkketoitu ning valmib kolm rooga. Kestvus 3-4h.
Kohtade arv on piiratud ja vajalik on eelnev registreerimine aadressil: https://forms.gle/CBz78kxJHoRX4rCZ6

“Metsapoole maitsed” raamat: https://eksa.ee/toode/metsapoole-maitsed-taimed-ja-toit/

𝟐𝟏.𝟎𝟒 𝐒𝐩𝐨𝐫𝐝𝐢𝐭𝐨𝐢𝐭𝐮𝐦𝐢𝐧𝐞

𝘏ää𝘥𝘦𝘮𝘦𝘦𝘴𝘵𝘦 𝘚𝘦𝘭𝘵𝘴𝘪𝘮𝘢𝘫𝘢 𝘬𝘦𝘭𝘭 18. 𝘖𝘴𝘢𝘭𝘶𝘴𝘱𝘢𝘯𝘶𝘴 €10/õ𝘱𝘪𝘭𝘢𝘴𝘵𝘦𝘭𝘦 𝘵𝘢𝘴𝘶𝘵𝘢!
Toitumisel on oluline roll nii sportliku sooritusvõime tõstmisel, treeningutest taastumisel kui ka hea tervise tagamisel. UpGame on esimene sporditoitumisele spetsialiseerunud ettevõte Eestis. Toitumisnõustaja ja füsioterapeut Kristin Tamberg räägib harrastussportlaste toitumise põhitõdedest, müütidest, toidulisanditest jpm.

𝟐𝟕.𝟎𝟒 𝐕𝐚𝐢𝐦𝐧𝐞 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐫𝐢𝐢𝐬𝐢𝐠𝐚 𝐭𝐨𝐢𝐦𝐞𝐭𝐮𝐥𝐞𝐤

𝘏ää𝘥𝘦𝘮𝘦𝘦𝘴𝘵𝘦 𝘚𝘦𝘭𝘵𝘴𝘪𝘮𝘢𝘫𝘢 𝘬𝘦𝘭𝘭 18. 𝘛𝘢𝘴𝘶𝘵𝘢!
Terapeut Helar Peterson räägib mis on kriis ja kuidas kriisisituatsiooni ning läbipõlemist ära tunda. Kriisisituatsioonide äratundmine aitab teadvustada enese emotsionaalseid piire. Koolitus annab võimaluse tutvuda kriisi kui sellise olemusega ja näha mõningaid võimalusi enese hoidmiseks.
𝟏𝟑.𝟎𝟓 𝐓𝐞𝐫𝐯𝐞 𝐇ää𝐝𝐞𝐦𝐞𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐮𝐭𝐚𝐛
𝘛𝘦𝘳𝘷𝘦 𝘏ää𝘥𝘦𝘮𝘦𝘦𝘴𝘵𝘦 𝘬𝘦𝘭𝘭 18. 𝘛𝘢𝘴𝘶𝘵𝘢!
Kevadprogrammi lõpetab tervet kogukonda kaasav orienteerumismäng. Viieliikmelised tiimid läbivad erinevaid punkte Häädemeeste alevis ning täidavad vajalikud ülesanded edasiliikumiseks. Õhtu lõppeb Seltsimajas ühisüritusega.
Võistkondade arv on piiratud ja vajalik on eelnev registreerimine aadressil: https://forms.gle/CBz78kxJHoRX4rCZ6
✨ Registreerimine sündmustele registreerumisvormi abil: https://forms.gle/CBz78kxJHoRX4rCZ6
📩 Lisainfo ja muud head mõtted Facebookis @Juurte Juurde või e-mail annasch@tlu.ee
🙌 Sündmuseid toetab Kohaliku Omaalgatuse Programm ja MTÜ Häädemeeste Hää kultuur.