Loading Events

Maavillane FolkPunkTantsulavastus “Mehed, kes sidusid oma pastlapaelad ise“ Kabli seltsimaja hoovialal 29. ja 30.juulil 2022 kell 20.00. Mõlemal õhtul peale etendust simman.
Rahvatantsijate ja -muusikute poolt ühiselt ellukutsutud folkpunktansulavastus toob publikuni värske ja elava pildi rahvakultuuri elujõulisusest ja võimalusterohkusest.
Ole sa noor- , vana-, naise- või poissmees, Pärnumaal on ikka hea elada! Kuniks külapoes õlut, meres kala ja sõbrad ümberringi, pole millegi üle kurta. Iga õige mees teeb hommiku poole natuke tööd ja istub õhtupoole poe ees pingil ja arutab tähtsaid maailma asju. Kõik oleks justkui korras, aga ometi kripeldab mehepoegade südames miski, mis rahutuks teeb. Nimelt naised, kes hetkegi paigal ei püsi, varavalges toimetama hakkavad ja õhtuks kultuurimajja kaovad, et igasuguste kohutavate asjadega tegeleda. Kui käsitööringist tuleb vähemalt paar villaseid sokke või midagi muud, siis rahvatantsuring pole küll muud, kui üks aja surnuks löömine. Ainult tühi karglemine ja hüplemine, millest ühelgi mõistlikul inimesel miskit kasu olla ei saa.
Aga ometi teeb see rahutuks, sest naiste silmad säravad, suud naeratavad ja lõbu ning lusti paistab jätkuvat. Ja nagu välja tuleb – selleks pole üldse mehi vaja! Sügaval südames mõtleb siis mõnigi mehepoeg, et mis oleks, kui võtaks isegi kätte ja… ei, kurat, ükskõik mida, aga mitte seda! Mina juba pastlaid jalga ei aja ja kaabut pähe ei pane, sest enda lolliks tegemiseks on lihtsamaidki viise! Aga mine sa tea…
Etenduse tekstide autor Ott Kilusk, lavastaja Kardo Ojassalu.
Etendavad: rahvatantsijad segarühmast ja naisrühmast Kuu, naisrühmast Rannapiigad ja segarühm Hää.

Pillidel: folk-punk-rock ansambel August Urr.

Eelmüügihind ostes fienta.com 15 eurot, kohapeal 20 eurot, sooduspilet 15 eurot.

Simmani pilet 10 eurot müügil kohapeal, (tantsulavastuse piletiostjale on simman hinna sees).

Lisainfo 5263 300

Go to Top